używane bluzy damskie

Second handy oferują tanie i różne części garderoby.
Całe szczęście w dobrze prowadzonych lumpeksach proponują tylko wysokiej jakości rzeczy, które wydają się być nie używane, a cena jest bardzo atrakcyjna. Dzisiaj ubieramy się w ciucholandzie.

Historia ciucholandów w Wikipedii

używane bluzy damskie
Ciucholandy wywodzą się z powstałych w zachodniej Europie w latach 60.
XX wieku sklepów sprzedających używaną odzież na wagę, ulokowanych często w garażach (stąd nazwy takich sklepów np.
w Niemczech ? "Garage").
Głównym celem istnienia tych sklepów była sprzedaż tanich ubrań dla osób ubogich, lecz z biegiem czasu zaczęły one się cieszyć się rosnącą popularnością, zyskując klientów, także wśród osób z wyższych klas społecznych. W Polsce pierwsze sklepy tego typu pojawiły się już w czasach PRL-u. Wtedy to działały tzw.
komisy odzieżowe.
Oddawano tam za duże, lub za małe ubrania, za to pochodzące z paczek przysyłanych od rodzin z Zachodu. Rzeczy kupione w takich sklepach nie były tanie i zwykle kojarzyły się z luksusem Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciucholand

Moda w lumpeksie

Moda idzie zawsze swoim torem, jednak nie zmienia się tak dynamicznie, aby ciuchy używane w lumpeksach były niemodne.

Dlatego też sporo z ciucholandów ma w swojej ofercie ciuchy bardzo dobrej jakości i znanych firm odzieżowych, ale oczywiście używane.

Krótko mówiąc można ubrać się modnie i bez opróżniania całego portfela czy konta bankowego.

Wydając określoną sumę w lumpeksie i zwykłym odzieżowym, z pewnością co do ilości ciuchów lepiej wypadnie lumpeks, a jeżeli umiemy dobrze szukać to i jakościowo lumpeks dorówna nowej odzieży prosto z fabryki.

Dobre zaopatrzenie i stałe dostawy ciuchów

Większość lumpeksów i ciucholandów jest dość dobrze zaopatrzona w różną odzież.
Ciuchy damskie, męskie i dziecięce w różnych rozmiarach i fasonach, często zdarzają się ciuchy firmowe i markowe np. nike, czy adidas.

Od lat lumpeksy stosują pewien trick, mianowicie dostawy w określony dzień tygodnia.

W ten sposób ludzie chcący wybrak coś dla siebie i mieć jeszcze duży wybór wybierają się w właśnie ten dzień. Nie raz byłem świadkiem kolejki przez otwarciem jednego z takich miejsc właśnie w dzień dostawy, kolejka ludzi była dość pokaźna.
O dziwo nie tylko starsze kobiety stały w tejże kolejce, również młode osoby oraz mężczyźni, widocznie również w poszukiwaniu odzieży dla siebie..
Dodane: 11-10-2016 08:27

Tagi: styl moda odzież ciucholand lumpeks używane bluzy damska

Widok do druku:

używane bluzy damskie