Kiedyś młodziaki bawiły się na świeżym powietrzu i ciężko było je zaprowadzić do domu.
Dobrze jest sprawdzić i wyciągnąć swoje dziecko na dwór.
Artykuł o ruchu na zewnątrz.

Czas na zabawę podwórkową

gry edukacyjne chodnikoweJeżeli mamy dziecko, które jeszcze chodzi do szkoły podstawowej, to naszym obowiązkiem jest wykształcenie u niego pozytywnych nawyków.
Okazuje się, że takich cech jak koleżeństwo, uczciwość czy nawet zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu można nauczyć się poprzez zabawę. Jeżeli więc sami mamy w głowie chodnikowe konkursy urządzane wraz z przyjaciółmi sprzed laty, to zachęćmy swoją pociechę do tego, by się z nimi zapoznała.

Na pewno już kilka lekcji wystarczy do tego, by w swojej latorośli zaszczepić bakcyla.

My sami bawiąc się z dzieckiem poczujemy się o wiele lat młodsi, wróci do nas energia i zapał i w końcu poczujemy się rodzicami spełnionymi ? tylko spróbujmy ? to prostsze niż myślimy!

Wymagania do spełnienia przy projektowaniu placu zabaw

gry edukacyjne chodnikowe
Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.
Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in. takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Słońce, zabawa i wiatr we włosach

Jeżeli Twoje dziecko nieustannie się nudzi, to niech wyjdzie z domu.
Taką prostą receptę można dać chyba każdemu tacie i każdej mamie.
Wiedząc, że to na świeżym powietrzu dzieci najefektywniej wykorzystują swoją energię, na pewno nie zmarnujemy potencjału naszych pociech i sprawimy, że w końcu przestaną one uskarżać się na to, że nie ma co robić, albo że brakuje gdzieś Internetu.
Życie dzieci spędzane przed komputerami jest niewiarygodnie szkodliwe, toteż warto je ograniczyć do rozsądnych przedziałów czasowych. W zamian zaoferujmy dziecku naukę zabaw, w które my sami kiedyś się bawiliśmy.

Wróćmy do czasów swojego dzieciństwa i poczujmy się jak dawniej: lekko, beztrosko i radośnie.

Ten nastrój na pewno udzieli się naszej latorośli.

.
Dodane: 05-10-2016 11:20

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

gry edukacyjne chodnikowe