stwardnienie rozsiane

Leczenie rehabilitacyjne stwardnienia rozsianego

stwardnienie rozsiane Stwardnienie rozsiane zasadniczo uważane jest za chorobę nieuleczalną. Jednak powinno być ono stale kontrolowane i leczone w jak największym stopniu.
Jednym z metod takiego leczenia jest leczenie farmakologiczne.
Prowadzone jest ono przy użyciu dostępnych w sprzedaży leków na stwardnienie rozsiane. Oprócz ich stosowania należy także sięgać po odpowiednią rehabilitację. Może być ona prowadzona zarówno pod okiem fizjoterapeuty, jak i samodzielnie.

Dzięki temu rozwój stwardnienia rozsianego będzie mógł być hamowany.

Poza tym osoba chora na stwardnienie rozsiane powinna być stale wzmacniana.

Ważne jest, aby sięgała po polecane przez lekarzy suplementy diety pamiętając, że nie powinny być one nadużywane.

Powody rzutów stwardnienia rozsianego.

Cytat z Wikipedii
Rzuty w SM są często nieprzewidywalne i mogą się pojawić bez jakichkolwiek wcześniejszych czynników inicjujących.
Jednak czasami czynnikiem spustowym może być pora roku (częściej wiosną i latem, co wiąże się z niekorzystnym wpływem wyższej temperatury otoczenia), jak również infekcje wirusowe, głównie górnych dróg oddechowych: przeziębienia, grypa, nieżyt żołądkowo-jelitowy. Wśród innych stanów mogących zapoczątkować rzut wymienia się również stres emocjonalny i fizyczny (ciężka, wyczerpująca praca, brak odpoczynku), jak również jakakolwiek poważniejsza choroba ogólnoustrojowa.
Ze statystycznego punktu widzenia nie ma pewnych dowodów, iż uraz fizyczny lub zabieg operacyjny wyzwalają ostry rzut SM.
Ludzie chorujący na SM mogą jak najbardziej uczestniczyć we wszystkich zajęciach sportowych i aktywności fizycznej w zakresie na jaki pozwala im sprawność ruchowa, aczkolwiek nie powinny to być forsowne ćwiczenia fizyczne ani sport wyczynowy (np.
maraton), ponieważ ciepło może nasilać objawy.
Chorzy często unikają korzystania z sauny, a nawet gorących pryszniców (fenomen ten jest znany jako objaw Uhthoffa, jednak podwyższona temperatura nie tak często powoduje rzut chorobyŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane

Informacje na temat stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest jedną z chorób neurologicznych.
Trzeba przyznać, że obecnie lekarze dysponują sporą wiedzą na temat tej choroby i starają się przekazywać ją swoim pacjentom.

Jednak zdobywanie wiedzy na temat stwardnienia rozsianego możliwe jest również przy wykorzystaniu różnych poradników dla osób chorych.

Różnego rodzaju poradniki bardzo pomagają pacjentom chorującym na stwardnienie rozsiane, ponieważ jest ono chorobą nieuleczalną, której objawy można jedynie łagodzić i odkładać w czasie ich rozwój.

Jednocześnie można mieć nadzieje, że dzięki dobrze prowadzonemu leczeniu będzie można przez długi okres czasu pozostawać w pełni sił i czuć się zupełnie dobrze.

Dlatego wydaje się, że warto w aktywny sposób podchodzić do swojego leczenia.
.
Dodane: 15-03-2017 03:27

Tagi: stwardnienie rozsiane medycyna leczenie SM choroba

Widok do druku:

stwardnienie rozsiane