Czas zażycia białka jest ważny i nie możemy tego bagatelizować.

Ważne jest też producent suplementu i gdzie się zaopatrujemy.

, a może gdzieś indziej.

Suplementy przed treningiem - cytat z Wikipedii

Przedtreningówki sklep
Przed treningiem Suplementy stosowane przed treningiem to preparaty przeznaczone głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie.
Ich zadaniem jest zwiększenie wydolności organizmu w trakcie wysiłku.
Mają za zadanie wywoływać efekt pobudzenia organizmu, zwiększenia jego koncentracji oraz zwiększenia intensywności ćwiczeń.

Dobór suplementów przedtreningowych powinien być uzależniony od rodzaju treningu, stosowanej diety oraz od indywidualnych potrzeb organizmu.

Najczęściej zaliczamy do nich: Aminokwasy rozgałęzione (BCAA) ? przyśpieszają regenerację mięśni i przyrost masy mięśniowej Beta?alaninę ? obniża zmęczenie mięśniowe i zapobiega zakwaszaniu mięśni Kreatynę ? stosowana przed treningiem zwiększa wytrzymałość i dodaje energii do ćwiczeń Odżywki białkowe ? dostarczają niezbędnych protein do budowy mięśni Odżywki węglowodanowo?białkowe ? wpływają na efektywność treningów, dostarczają energii oraz chronią mięśnie przed degradacją Preparaty z kofeiną ? zwiększają siłę, szybkość i koncentrację1Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Suplement_(kulturystyka)

W składzie przedtreningówek

Substancje pobudzające nasz organizm to między innymi kofeina, są zawarte w naszej diecie.

Kto nie wyobraża sobie poranka bez kubka kawy z mlekiem? Istnieje wiele odmian kofeiny w zależności od pochodzenia i odpowiada ona miedzy innymi za uczucie pobudzenia i wręcz chęci do działania. Właśnie dlatego często jest w składzie środków zwanych przed treningówką, razem z zestawem innych substancji ma pobudzić nasze ciało, aby trening był bardziej intensywny, a przez to skuteczniejszy.

Można też korzystać z naturalnych środków, np. guarana zawiera bardzo dużo pobudzającej kofeiny.

Kulturystyka - historia.

WikipediaPrzedtreningówki sklep
Kulturystyka wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników z drugiej połowy XIX wieku.
Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX wieku.

Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40.

w USA za sprawą braci Bena i Joe Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB.
Jednym z najsłynniejszych kulturystów jest Arnold Schwarzenegger, który zdobył 7 tytułów Mr.

Olympia (1970-1975 i 1980) i 5 tytułów Mister Universe.

Wielokrotnie zdobywał też nagrody w konkursach Mister World, Mister International czy Mister Europe. Od 1970 roku organizowane są również zawody dla kobiet.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturystyka.
Dodane: 06-10-2016 05:56

Tagi: sklep odżywki sport suplementy zdrowie trening

Widok do druku:

Przedtreningówki sklep