etykiety samoprzylepne
Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych
RGB ? jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB.
Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R ? red (czerwonej), G ? green (zielonej) i B ? blue (niebieskiej), z których model ten się składa. Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej (zob. promieniowanie elektromagnetyczne).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGBz połączenia barwy zielonej i czerwonej
Z połączenia barw RGB w dowolnych kombinacjach ilościowych można otrzymać szeroki zakres barw pochodnych, np.
z połączenia barwy zielonej i czerwonej powstaje barwa żółta.
Do przestrzeni RGB ma zastosowanie synteza addytywna, w której wartości najniższe oznaczają barwę czarną, najwyższe zaś ? białą.
Model RGB jest jednak modelem teoretycznym, a jego odwzorowanie zależy od urządzenia (ang.
device dependent), co oznacza, że w każdym urządzeniu każda ze składowych RGB może posiadać nieco inną charakterystykę widmową, a co za tym idzie, każde z urządzeń może posiadać własny zakres barw możliwych do uzyskania.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB
Czemu większy nakład jest tańszy?
Drukarnie głownie zajmują się drukiem dla firm w większych nakładach,a le niektóre drukarnie maja w ofercie druk cyfrowy, który pozwala na drukowanie mniejszych nakładów w dalej korzystniej cenie.
Cała kwestia ceny druku rozbija się zazwyczaj o ilość nakładu, ponieważ przygotowanie sprzętu do druku to najbardziej kosztowny proces, inne koszty takie jak papier czy tusz są drugorzędne.
Dlatego właśnie większy nakład równa się niższa cena za arkusz.
W przypadku druku cyfrowego koszt ustawienia sprzętu nie ma miejsca, stąd niższa cena..