ekologiczne środki czystości

Wikipedia i detergenty

Sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np.
laurylosiarczan sodu) związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd. Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie.
W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty

Czysta podłoga bez środków chemicznych

Czyszczenie powierzchni płaskich w domu nie koniecznie musi odbywać się przy użyciu chemii domowej, która jest dostępna w każdym sklepie.

Do mycia podłóg doskonale nadaje się szare mydło połączone z octem, zwłaszcza jeżeli czyścimy kafelki w kuchni i łazience.

Do odkażania można używać cieplejszej niż zwykle wody, jedna jeżeli mamy panele to trzeba z tym bardzo uważać i dobrze wyciskać mopa. Na rynku dostępne są też urządzenia parowe do czyszczenia podłóg i są bezpieczne dla paneli.

Takie urządzenie można kupić już poniżej 100 zł, a jego działania odkażające z pewnością przyda się podczas sprzątania w pomieszczeniach, gdzie przechowujemy i spożywamy jedzenie.

Sprzątanie ekologiczne

ekologiczne środki czystości Coraz więcej pań domu decyduje się na życie bez zbędne chemii. Z tego powodu przygotowują jak najwięcej posiłków w domu, robią soki, przeciery, dżemy itd. Ekologiczny tryb życia wymaga również rezygnację ze szkodliwej chemii domowej na rzecz naturalnych i bezpiecznych zamienników. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą takich środków i warto do nich zajrzeć.
Jest wiele gotowych roztworów np.

do mycia podłóg, szyb, czy naczyń.

Jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających swoja przygodę z ekologicznym sprzątaniem..
Dodane: 21-11-2016 02:56

Tagi: sklep ekologia ekologiczne środki czystości