Co więcej, sprzedaż produktów przez Internet w ostatnich latach jest coraz bardziej popularna wśród klientów z uwagi na możliwości szybkiego dokonania transakcji bez wychodzenia z domu.
Być może zakupy internetowe staną się w przyszłości na tyle popularne, że wyprą prawie do końca markety elektroniczne albo księgarnie.
W większości przypadków ceny w sklepach internetowych są dużo korzystniejsze, głównie ze względu na brak kosztów związanych z posiadaniem sklepu stacjonarnego- jednak jest sporo sklepów, które w sprzedaży internetowej oferują niższe ceny niż w swoim sklepie.Według Głównego Urzędu Statystycznego e-handel1 (e-commerce) obejmuje transakcje, które dokonywane są poprzez sieci oparte na protokole IP.Towary i usługi zamawiane są w trybie bezpośrednim (on-line), natomiast dostawa oraz płatność może odbywać się w sieci lub poza nią.
Z e-commerce wyłączone są zamówienia złożone przez telefon, fax lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Sam termin e-commerce wszedł do powszechnego użycia dopiero w 1997 roku, a wykreowany został przez IBM.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektronicznyDarmowe silniki obsługujące strony to świetne narzędzia do tworzenia stron półprofesjonalnych i profesjonalnych.
Gotowe rozwiązania obsługujące podstawy każdej strony takie jak: logowanie, menu, templatki, czy dodatkowe moduły to doskonały sposób na szybkie stworzenie strony, która będzie wyglądała na wiele godzin pracy. Gotowe rozwiązania oczywiście niosą za sobą pewne ograniczenia w funkcjonalności, jednak w większości przypadków wystarczy napisać odpowiedni plugin, skrypt czy zmodyfikować źródło takiego silnika, aby dopasować go do naszych potrzeb.
Wiele firm korzysta z tych rozwiązań i wcale nie są to półprodukty lecz pełno prawne i funkcjonalne witryny internetowe.
Często zamiast projekt (designerski), mówi się design, i tylko z kontekstu wynika, z którym pojęciem mamy do czynienia.
Możliwa jest bowiem sytuacja, w której wykonawca zaczął wykonywać dzieło w oparciu o oryginalny (brzydki) projekt, ale w trakcie pracy nieco improwizował, wprowadzając spontaniczne zmiany, na skutek których uzyskał efekt lepszy od zamierzonego przez projektanta.